Ніва (Доўбізна) — Старт (Ворша) — 1:1

Аршанцы прапусьцілі крыўдны гол у разьдзвявальню на 38-й хвіліне. Але камандзе ўдалося пазьбегчы паразы. На 76-й хвіліне Аляксей Чарнадараў зь перадачы Дзьмітрыя Ціхамірава зраўняў лік. Такія лічбы засталіся і пасьля фінальнага сьвістку. Нічыя 1:1.

Пытаньні выклікае незалічаны гол Жалезьнікава, дзе ў эпізодзе судзьдзя Лашук убачыў парушэньне. Былі ў абедзьвюх дружынаў і яшчэ забойчыя моманты.

Агулам, апошнія два паядынкі заносіам у актыў. Гулялі з камандамі, якія ў самым версе табліцы, у абедзьвюх сустрэчах мы здолелі зраўняць лік, калі ўсё было супраць нас. Яшчэ і на сьпякоце, у якую адгуляцца бадай цяжэй.

СТАРТ: Ігнатовіч, Кляньнё, Іршаў (Ціхаміраў, 67), Чарнадараў, Жэстароў, Антонаў, Воўчанка, Пунінскі, Жалезьнікаў (Смольнікаў, 89), Гонжураў (Вераб'ёў, 90+2), Сушкоў.